Vénaszkenner a Szlovák Igazságügyi Minisztériumban


A Szlovák Igazságügyi Minisztérium munkatársainak nem okoz több fejfájást a jelszó alapú Windows belépés. A közelmúltban 1000 felhasználó mentesült az alacsony biztonsági szintű jelszavakból adódó bonyodalmaktól, köszönhetően az új rendszernek, amely megoldást nyújt a jelszó alapú belépés problémáira, mint például a jelszavak könnyen elleshetősége, visszaélés lehetősége, folyamatos bonyolult jelszavak cseréje.

Mindezek mellett, a technológia nem csak gyors azonosítást és kényelmes használatot biztosít, felhasználóbarát tulajdonságait a legmagasabb biztonsági szinttel ötvözi. A rendszer, ami mindezeket magába foglalja, nem más, mint a BioSec BS Login technológiája, amely biometrikus megoldást kínál a hagyományos jelszavak kiváltására.

A BioSec Group Kft. a vénastruktúra érzékeléséhez kapcsolódó szoftver-és hardverfejlesztésre szakosodott magántulajdonban lévő vállalat, amely tizenhárom országban van jelen világszerte. A tenyérvéna-mintázat alapú biometrikus technológiára való fejlesztés 2009-ben kezdődött, mind fizikai mind IT biztonság területén, emellett a vállalat saját szoftver- és hardverfejlesztési kapacitással rendelkezik, így lehetőséget nyújt teljesen egyedire szabott megoldások biztosítására is. A BioSec Group Kft. hazai referenciái közül a legjelentősebb a Groupama Aréna, ahol a rendszer 2014 óta biztosít hibamentesen biztonságos beléptetést a 23 000 férőhelyes stadionba.

Mi ennek az újszerű megoldásnak a lényege?
Biometrikus azonosításról akkor beszélünk, amikor egy adott technológia a személy egyedi fizikai vagy fiziológiai tulajdonságait méri és ez alapján azonosítja be az illetőt. A BioSec által kifejlesztett biometrikus megoldások a tenyérben található vénastruktúrát használják fel személyazonosítás céljából, infravörös fény alkalmazásával. Más eszközökkel ellentétben (pl.: ujjlenyomat olvasó) a vénaszenzor egy belső ismérvet használ, ezáltal a vénalenyomat nem tulajdonítható el, valamint titkos adatgyűjtésre sem alkalmas. Mindezek mellett a vénalenyomat nem másolható, nem reprodukálható és kizárólag élő végtagnál működik.

Az olvasóban joggal merülhet fel a kérdés, hogy miért jobb a biometria és a tenyérvéna-mintázat alapú megoldás, a hagyományos jelszavak használatánál. A jelszavak elterjedtsége ellenére állandó biztonsági kockázatot jelent, hogy a jelszavak kizárólag önmagukat azonosítják, így a rendszer számára ellenőrizhetetlen, hogy melyik felhasználó lépett be az adott jelszóval. További biztonsági kockázathoz vezethet, hogy a felhasználóknak akár 8-10 jelszót is meg kell jegyezniük. Ilyen esetekben gyakran elvárás a bonyolult kombinációk használata, ezért előfordulhat, hogy az alkalmazottak felírják a jelszavakat, vagy inkább alacsony biztonságúakat használnak. Fontos szempont, hogy a jelszavak használata a rendszergazdák számára is megterhelő, hiszen az elfelejtett jelszavak, kitiltott felhasználók kezelése folyamatos kapacitás lekötést jelent.

Mindezek kiváltására kínál megoldást a BioSec tenyérvéna-mintázat alapú biometrikus megoldása. A rendszer 5 000 000 referenciaponton rögzíti és digitalizálja a tenyérvéna mintázatát, melynek azonosítási ideje mindössze egy másodperc. Az egyszeri regisztrációt követően, a számítógépbe való belépéshez a felhasználónak csupán a szenzor fölé kell helyeznie tenyerét. A BioSec BS Login biometrikus megoldása segítségével minden felhasználó egyértelműen azonosítható, hiszen vénastruktúránk a jelszavakkal ellentétben nem másolható, nem elleshető, nem ellopható. Mindezek mellett fontos szempont, hogy a rendszer Active Directory kompatibilis, így a beléptetési és informatikai jogosultságkezelés egy felületen keresztül vezérelhető, tartománykezeléssel egybekötve.

A Szlovák Igazságügyi Minisztériumban 2015-ben elkezdődött IT-modernizációs projekt keretében került kiépítésre a BioSec BS Login rendszere, amelynek célja a hagyományos jelszavas belépés kiváltása volt. A rendszer bevezetését több hónapos tesztelés előzte meg, melynek során bebizonyosodott, hogy a BioSec megoldása tökéletesen alkalmas a jelszavas belépés hibáinak kiküszöbölésére. A rendszer jelenleg 500 számítógépen 1000 felhasználó számára biztosít gyors, kényelmes, kimagasló biztonságú megoldást.

Tagek:

Hirdetés
hírdetés
SecuriFocus

A SecuriFocus.com Magyarország első, a biztonságvédelmi szolgáltatások piacára szakosodott online hír- és információs portálja.
www.securifocus.com

SecuriForum

A SecuriForum Biztonságtechnikai és Tűzvédelmi Kiállítás & Konferencia a SecuriFocus Kft. által szervezett rendezvény.
www.securiforum.com

Elérhetőség

SecuriFocus Kft.
1118 Budapest
Nagyszeben u. 24/A
Tel: (30) 942-2789
Email: info@securifocus.com
RISCO ( Rokonet ) hírek az LDSZ Kft-től
Olvasta már?
RISCO ( Rokonet ) hírek az LDSZ Kft-től