TicketControl jegyeladó és beléptető rendszer
APEH engedélyes pénztári modullal
- Beléptető rendszerek
- /
- 2007-02-28
Gyártó: Anteus Kft.
A TicketControl jegyértékesítő és beléptető rendszert kifejezetten sport, szabadidő és más rendezvényi létesítmények számára fejlesztettük. Felhasználási területei többek között sportcsarnok, stadion, sportcentrum, strand, fürdő, szabadidőpark, vásárcsarnok, múzeum, illetve minden olyan létesítmény, ahol fontos a belépőjegyek nyomon követhető értékesítése, a személyzet ellenőrizhetősége, és a jogosultságoknak megfelelő, ugyanakkor kényelmes és barátságos beléptetés.
A TicketControl beléptető rendszer és a hozzátartozó eszközök olyan rugalmas, egyedi kiépítésű megoldást kínálnak, amely magában foglalja az APEH engedélyes pénztári terminálokon, valamint fizető-automatákon történő jegyeladást, az egyszerű és gyors, de felügyelt beléptetést, öltözőszekrény kezelést, a belső területeken történő jogosultságkezelést, illetve a készpénzmentes vásárlás lehetőségét (pl. credit rendszerű büfé).
Főbb jellemzők:
• Integrált szoftver és hardver rendszer
• Egyszerű, gazdaságos bővíthetőség
• Az APEH által bevizsgált és engedélyezett pénztári modul
• Öltözői adminisztráció
• Offline, Online szekrényzárak
• Személyzetnélküli azonosító visszavétel
• Látogatói és dolgozói aktivitás teljes naplózása
• Naprakész visszakeresési, kimutatási lehetőségek
• Együttműködő fizető-parkoló és szállodai beléptető rendszer
• Rugalmas fejlesztői háttér
Az azonosító lehet egyszerű, eldobható, papíralapú belépőjegytől, az olvasható memóriával rendelkező karóra alakú proximity eszközön keresztül, egészen az írható memóriával rendelkező azonosítóig igen sokféle.
A korszerű beléptető eszközök a TicketControl rendszerrel együtt működtetve biztosítják, hogy csak az érvényes belépővel rendelkező vendégek vegyék igénybe a szolgáltatásokat. A beállítható többszöri belépés elleni védelem biztosítja, hogy többen ugyanazzal a belépővel ne tudjanak belépni, vagy egy kiemelt zónában tartózkodni. Az újrafelhasználható azonosítókat, pl. proximity karórákat kifelé menet a vendégnek egy azonosító elnyelő berendezésbe kell helyeznie, mely elvégzi a kiléptetési műveletet, miközben visszagyűjti a belépőt. Amennyiben a kilépés valamilyen okból nem történhet meg (pl. hosszabb bent tartózkodás, rendezetlen fogyasztás/szolgáltatás, kölcsönzői tartozás), akkor természetesen az automata a megfelelő információ kijelzése mellett az azonosítót visszaadja.
A belépéskor használt azonosító képes a vendég öltözőszekrényének kezelésére is, így a látogatóknak nem kell a szekrénykulcs hordozásával bajlódniuk.
A rendszer alapja egy vezérlő szoftver, amely kapcsolatot tart átjáró vezérlőkkel és más hardvereszközökkel, vizsgálja a belépési jogosultságokat és irányítja a beléptető eszközöket. Az adminisztrációs, és vezetőségi rendszerben jogosultsági szinttől függően beállíthatók a rendszer működését befolyásoló alapadatok, és elvégezhetők az üzemeltetéshez szükséges beállítások. Itt történik a különféle belépőtípusok, jogosultságok, árak beállítása, valamint a belépési zónák meghatározása, beléptetési szabály és feltételrendszerek definiálása. Itt nyílik lehetőség a belépési és jegyeladási adatok alapján statisztikákat készíteni, a pénztárosok munkáját ellenőrizni.
A személyzettel működő vagy automata fizetőhelyen az újra-felhasználható proximity azonosítókhoz egy pénztári olvasó segítségével rendeli hozzá a rendszer a jogosultságokat, míg a kártya alapú nyers bérletek, és a papírjegyek esetében pedig egy speciális nyomtató személyesíti meg az azonosítót.