Tell mobilkommunikációs eszközök az Alphasonic-nál
- Biztonságtechnika
- /
- 2018-06-11
Az IP Bridge alapvető funkciója a hozzá csatlakoztatott riasztóközpont és a kontaktusbemenetein keresztül generált jelzések továbbítása távfelügyeletre, vezetékes interneten, vagy ha a modul rendelkezik kiegészítő panellel, akkor mobilinterneten (GPRS,3G) keresztül.
A rendszer működése:
Az IP Bridge a szimulált telefonvonal kimenetére illesztett riasztóközpont jelzéseit, valamint a független bemenetein keresztül generált jelzéseket vezetékes interneten keresztül továbbítja TEX-MVP távfelügyeleti szerverrendszerbe vagy TELLMon, AMR-08 vevőegységre. A jelzések útvonalát az alábbi rendszer áttekintési ábra szemlélteti:
![]() |
Kapcsolattartás a szerverekkel/vevőegységekkel
A modul periodikus életjelek küldésével folyamatosan tartja a kapcsolatot a beállított IP címeken található szerverekkel/vevőegységekkel. Ha megszakad a kapcsolat valamely IP címmel, akkor legalább percenként megpróbál újrakapcsolódni az adott IP címre.
Eseményküldés/Nyugtázás
Az eseményeket a modul egyszerre küldi el az összes beállított IP címre. A riasztóközpont felé akkor nyugtázza a modul az eseményt, ha legalább egy beállított IP címről érkezik nyugta. Ugyanez a szabály vonatkozik a modul saját eseményeire is. Ettől függetlenül, a többi IP címre az eseményküldés folytatódik. Ha valamely IP címről nem érkezik nyugta, akkor a modul legfeljebb 10 percen át, LAN kapcsolaton keresztül 10, mobilinternetes kapcsolaton keresztül 20 másodpercenként megismétli az eseményküldést. Ha egy eseményt 10 percen át nem sikerül elküldeni a beállított IP címekre, ezt követően a modul leállítja az adott esemény kiértesítését és erről az eseményről többé nem küld jelzést, de a modul eseménynaplójában látható lesz. Ha áramszünet esetén valamely bemenet aktivált állapotban van, akkor az áramellátás visszaállásakor az adott bemeneten ismételten esemény keletkezik.
További információ:
Gyarmati Bálint
Biztonságtechnikai üzletágvezető
(1) 883 3109
security@alphasonic.hu